טל': 03-6090234
פקס: 03-6090799
נייד: 053-2000520
עורכי דין
צור קשר

  שם *

  דואר אלקטרוני *

  טל'

  ההודעה


  בביצוע עבירה מנהלית יכול התובע להגיש כתב אישום או יכולה להתקבל ההחלטה להטיל קנס מנהלי. מנגנון הקנס המנהלי נועד לעבירות פליליות מסוג "עוון" או "חטא" שהעונש הקבוע בצדן הוא פחות משלוש שנות מאסר.

  בהתאם לכך, כאשר אנו דנים בעבירות מס, מנגנון הקנס המנהלי לא נועד למקרים שבהם בוצעו עבירות מס מהותיות אשר יש בצדן כוונה להתחמק ממס בזדון, אלא למקרים בהם ביצע הנישום עבירות טכניות.

  כאשר נישום ביצע עבירת מס טכנית, ניתן להטיל בגינה קנס מנהלי במקום להעמידו לדין, במקרים בהם עובר הנישום עבירה מנהלית יותר מפעם אחת או במקרים בהם מדובר בעבירות פליליות אשר יש בצדן מטרה או כוונה ברורה להשתמט מתשלום מס, יעדיפו רשויות המס שלא להטיל קנס מנהלי אלא להגיש כתב אישום כנגד הנישום.

  עצם הקביעה כי מדובר בעבירה מנהלית, לא גורעת מסמכותו של תובע להגיש כתב אישום כאשר הוא סבור שנסיבות המקרה מצדיקות זאת.

  לאחרונה הגבירו רשויות המס את מלחמתם גם בנוגע לעבירות הקרויות בעגה המקצועית "העבירות הטכניות" (אי הגשת דוחות מס הכנסה, אי הגשת דוחות מע"מ, אי צירוף תשלום לדו"ח וכד'), עבירות המנויות בסעיף 117 (א) לחוק מע"מ ובעיקר סעיפים 214-219 לפקודת מס הכנסה.

  בהינתן כתב אישום מעבר לעובדה שהנישום עלול להיקלע להליך משפטי יקר ומייגע, הנישום נוטל על עצמו סיכון כי בתום ניהול המשפט יוטל עליו עונש כבד יותר מסכום הקנס המנהלי, ובחלק מהמקרים גם עונש בדמות מאסר בפועל.

  משרד מעוז הראל ושות׳ מומחה בעבירות מס וייצוג בהליכי קנס מנהלי בפרט.

  משרדנו התנסה רבות בהמרת כתבי אישום לקנס מנהלי תוך ייתור כל ההליך הפלילי עם כך הכרוך בכך והקניית שקט נפשי לנישום.

  לכן, במקרה בו החליט התובע על הגשת כתב אישום בגין עבירות טכניות, נפעל להמרת כתב האישום בקנס מנהלי גם לאחר הגשת כתב האישום ובכך למנוע הליך משפטי יקר, קנס גבוה או אפילו עונש מאסר בפועל.