טל': 03-6090234
פקס: 03-6090799
נייד: 053-2000520
עורכי דין
צור קשר

  שם *

  דואר אלקטרוני *

  טל'

  ההודעה


  תפקידה של מערכת המס בישראל לגבות סכומי כסף מהאזרח בגין הכנסותיו ורווחי עסקיו, מעסקאות מקרקעין, מייבוא וייצוא סחורות וכיוצ"ב.

  אדם או גוף אשר לא ממלאים את חובת המס המוטלת עליהם צפויים לעונשים כבדים ואף למאסר.

  בשנים האחרונות המלחמה בהון השחור עלתה מדרגה וזה מתבטא בהקמת גופי חקירה יעודיים שמשלבים כוחות משטרה ואנשי רשות המיסים במלחמה בענפי הדלק והאנרגיה, שירותים ומסחר ענפי הבניה ובנושא של שחיתות ציבורית שמאופיינת בהעברת כספים תוך כיסויים בחשבוניות מס פיקטיביות.

  סוגית המעצר עולה בשלבים שונים של ההליך הפלילי ובהקשרים שונים, אך הינה קריטית כאשר מדובר בעבירות מס. הליך המס הינו ייחודי כאשר מירב הראיות הנים מסמכים וחומר שצבור במחשב וליכולת של האדם לתת הסברים לחומרים שמוצגים לו הן מתוך ספריו (חומר הנהלת חשבונות – דוחות כספיים וכד' הינה מוגבלת בטח כאשר הוא שרוי במעצר, כאשר מצב רוחו ירוד, וכאשר הוא אינו בטוח מהן זכויותיו על פי החוק.

  לכן, ישנה חשיבות רבה כי עם פתיחת חקירה של רשות המסים או אם זו נפתחה בחיפוש בית – משרד ומעצר, כי יינתן לה ליווי צמוד ומקצועי.

  מפגש ראשוני ומיידי נועד, בין היתר, בירור אפשרות של שחרור בתחנה או ברשויות המס, להעניק ייעוץ שוטף תוך מהלך שלבי החקירה הראשונים והבהרת ה זכויות.

  במידה ומדובר במעצר ימים, בירור אפשרות של חלופות מעצר, הכנה לקראת הדיון בבקשה הראשונה להארכת מעצר, וייצוג מלא בבית משפט.

  כיוצאי רשויות המס בתפקידי החקירות והכרת מערכת היחידות היעודיות שנבנו עם גורמי המשטרה (להב – 433 ואח'), ערוך משרדנו להעניק ליווי שוטף החל משלבי החקירה ברשויות המס, הגעה למשרדי החקירות ויעוץ שוטף כבר עם מתן הגרסה הראשונית, ייצוג בשלבי מעצר, ולאחר מכן ייצוג בשימוע לפני הגשת כתב אישום וייצוג במשפט עצמו עם זה מגיע לכך, תוך שבדרך נבחנת האפשרות של המרת כתב אישום בכופר ו/או קנס מנהלי.

  נוכח החשיבות הרבה שיש להליך המעצר ונוכח ההשלכות מרחיקות הלכת שעשויות להיות לו על המשך ניהול ההליך הפלילי, ישנה חשיבות רבה לכך שייצוג הנחקר – עצור על-ידנו יחל מיד עם מעצרו או לפחות בהקדם האפשרי לאחר מעצרו.